Vyhledávám data...
TISKOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


Konference CLEARING PO VSTUPU DO EU

01.12.2003

Praha, 21. listopadu – Společnosti Crede Experto Praha, spol. s r.o. a Legendor, spol. s r.o. , uspořádaly dne 19.11.2003 v Raiffeisen stavební spořitelně v Praze odbornou konferenci pod názvem „Systém clearingu po vstupu do EU“. Konference se zúčastnilo 70 odborníků z útvarů platebního styku ze 17 bankovních domů v České republice a čtyř společností, které používají clearingový systém.

Hlavním cílem konference bylo seznámit posluchače s novými možnostmi mezibankovního platebního styku po vstupu ČR do EU a představit integrovaný systém platebního styku – PTS (Payment Transaction System), který je připraven na zavedení eura a provádí všechny druhy platebních transakcí pro tuzemský, zahraniční a přeshraniční platební styk.  
Na téma mezibankovní platební styk v ČR počínaje historií, právními aspekty a principy fungování a realizace mezibankovního platebního styku v ČR hovořil pan JUDr. Ing. Otakar Schlossberger, finanční arbitr ČR, který svou prezentaci ukončil přednáškou na téma „Jaké nové možnosti pro mezibankovní platební styk nám přinese vstup ČR do EU“. Paní Ing. Jana Jirásková ze společnosti Crede Experto Praha seznámila posluchače s výše jmenovaným globálním systémem platebního styku a nastínila jim problematiku řešení vedoucí k automatizaci platebních transakcí včetně řízení likvidity a trasování plateb. Posluchače zaujala prezentace modulu PTS/CURR, který zpracovává platební transakce obsahující všechny požadované platební formáty a měny. Posluchači, kteří se více zajímali o systém PTS, si po obědě mohli více podiskutovat s paní Zděňkou Laukovou a Ing. Lubomírem Hladíkem ze společnosti Crede Experto Praha nad praktickými ukázkami manipulace se systémem PTS, který byl demonstrován na serveru xSeries. Server organizátorům zapůjčila společnost DNS, a.s.. 
Na základě zpětně vazby posluchačů společnost Crede Experto Praha plánuje realizaci obdobné konference i v následujícím roce. 
Partnery konference byly společnosti IBM Česká republika, spol. s r.o., DNS, a.s, a CSC Ploenzke AG, mediálními partnery pak časopisy BANKOVNICTVÍ a SOFTWAROVÉ NOVINY. 
O firmě Crede Experto Praha spol. s r.o.: Společnost Crede Experto Praha je česká společnost působící v ČR, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku již od roku 1997. Je oceněna titulem „IBM business partner of the year“ pro rok 2000 a 2002 a je připravena řešit problémy zákazníků v oblasti bankovních, informačních a jiných systémů kdykoli a kdekoli. Crede Experto Praha zaměstnává 20 zaměstnanců a s ročním obratem nad 100 mil. Kč patří mezi významné společnosti v oblasti informatiky. O firmě Legendor spol. s r.o.: Společnost Legendor působí na českém vzdělávacím trhu již téměř deset let. Specializuje se na pořádání konferencí a odborných seminářů pro banky a další finanční instituce. Lektorský sbor společnosti Legendor tvoří špičkoví odborníci bankovního sektoru. K dalším aktivitám společnosti patří také personální poradenství.
Chcete vědět víc

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rychlý kontakt

Dun & Bradstreet Czech  Republic, a.s.
A Siemensova 2717/4
155 00 Praha 5

  +420 274 000 800
  +420 274 000 100
  podpora@bisnode.cz