Vyhledávám data...
TISKOVÉ ZPRÁVY / Výroba železa, oceli a neželezných kovů


Do českých hřebíků tluče celá Evropa

25.11.2010

Velké Poříčí, 24. listopadu 2010 – Historicky nejvyšších tržeb letos dosáhne akciová společnost Hašpl specializovaná na výrobu hřebíků. Podle předběžných výsledků se budou pohybovat na hranici 550 miliónů korun, což je proti minulému roku nárůst o 160 miliónů korun a zvýšení roční produkce na více než 25 000 tun hřebíků.

Firma Hašpl patří k největší evropským výrobcům hřebíků a 75 procent produkce exportuje prakticky do celé západní Evropy. „Největší odběratele máme v Německu, ale vyvážíme i do Španělska, Itálie, Francie, Švýcarska zemí Beneluxu a Skandinávie. Jedná se o bezpočet druhů hřebíků ocelových, měděných z nerezu, mosazi atd.,“ přibližuje výrobní program obchodní ředitel společnosti Karel Langr.

Hašpl, a.s., je členem Evropské paletové asociace, od níž má potřebné certifikáty k produkci hřebíků vhodných k výrobě dřevěných europalet. Tento sortiment také tvoří podstatnou část roční produkce.

Společnost Hašpl je ryze česká firma se základním kapitálem přes 50 miliónů korun a jejími akcionáři je šest fyzických osob. Zajímavá je i historie firmy. Když v roce 1991 koupil Václav Hašpl do stodoly rodinného domku v Machově na Náchodsku první stroj na výrobu hřebíků asi netušil, jak pěkně uhodil hřebíček na hlavičku. V roce 1993 se už přesouval do větších pronajatých prostor v Hronově, o sedm let později koupil velký výrobní areál ve Velkém Poříčí a v roce 2003 zahájil výrobu v dalším provozu v Hronově. V roce 2005 si stále rostoucí produkce a narůstající export vyžádaly transformaci z fyzické osoby na akciovou společnost. V průběhu let také stále stoupal počet zaměstnanců, letošní rok podnik zakončí se 182 pracovníky.

„Celý loňský rok jsme se potýkali s důsledky krize, v prvním čtvrtletí nám poklesly zakázky, zhoršila se i platební morálka a přišly výkyvy v cenách surovin. Tyto vlivy se projevily na poklesu tržeb v roce 2009. Jejich letošní růst zdaleka neznamená, že hospodářská recese je za námi. Například ve stavební výrobě se důsledky krize ještě plně neprojevily. Náš růst lze přičíst mírnému oživění průmyslové výroby v Evropě, zdražení suroviny, ale je ho třeba hledat i v převzetí některých zakázek od konkurenčních firem,“ vysvětluje letošní dobré hospodářské výsledky a růst produkce Langr.

Firma pro příští rok plánuje udržení výroby nebo jen mírný růst, přesto hodlá investovat hned v lednu 13 miliónů korun do nákupu nových strojů.
Chcete vědět víc

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Rychlý kontakt

Dun & Bradstreet Czech  Republic, a.s.
A Siemensova 2717/4
155 00 Praha 5

  +420 274 000 800
  +420 274 000 100
 podpora.cz@dnb.com