Vyhledvm data...


Maloobchod, kromě s motorovými vozidly Maloobchod, kromě s motorovými vozidly


47 Maloobchod, kromě s motorovými vozidly

Tento oddíl zahrnuje nákup a další prodej (bez transformace) nového a použitého zboží především široké veřejnosti pro osobní potřebu nebo pro spotřebu a využití v domácnostech prostřednictvím prodejen, stánků, zásilkových domů, podomních a pouličních prodavačů, spotřebních družstev atd.

Maloobchod je nejdříve klasifikován podle místa, kde je uskutečňován (maloobchod v prodejnách: skupiny 47.1 až 47.7; maloobchod mimo prodejny: skupiny 47.8 a 47.9). Maloobchod v prodejnách zahrnuje i prodej použitého zboží (třída 47.79). U maloobchodu v prodejnách existuje další rozlišení mezi specializovaným maloobchodem (skupiny 47.2 až 47.7) a nespecializovaným maloobchodem (skupina 47.1). Výše uvedené skupiny se dále dělí podle sortimentu prodávaného zboží. Maloobchod mimo prodejny se dále dělí podle formy prodeje na maloobchod ve stáncích a na trzích (skupina 47.8) a na ostatní maloobchod mimo prodejny, např. zásilkovou službou, podomními prodejci, v automatech (skupina 47.9).

Maloobchod v tomto oddílu je omezen na výrobky, které jsou obvykle označovány jako spotřební nebo maloobchodní zboží. Je tedy vyloučeno zboží, které se normálně v maloobchodě neprodává, jako např. obilí, rudy, průmyslové stroje.

Do tohoto oddílu patří ale také jednotky zabývající se hlavně maloobchodem předváděného zboží široké veřejnosti, např. osobních počítačů, papírnického zboží, barev nebo dřeva, i když tyto výrobky nejsou určeny k osobní spotřebě nebo pro domácnost. Zacházení se zbožím obvyklé v obchodě nemá vliv na základní vlastnosti zboží a může zahrnovat např. třídění, oddělování, míšení a balení, prováděné ve vlastní režii.
Tento oddíl zahrnuje také maloobchod prostřednictvím obchodních zástupců a maloobchodní činnost aukčních domů.

Nezahrnuje:
- prodej zemědělských produktů prostřednictvím zemědělců (oddíl 01)
- výrobu a prodej zboží, které je obecně zatříděno jako výroba (oddíl 10 až 32)
- obchod s motorovými vozidly, motocykly a jejich díly (oddíl 45)
- obchod s obilím, rudami, ropou, průmyslovými chemikáliemi, železem a ocelí, stejně jako s průmyslovými stroji a zařízením (oddíl 46)
- prodej jídel a nápojů pro spotřebu na místě i s možným odnášením (oddíl 56)
- pronájem zboží pro osobní potřebu a převážně pro domácnost široké veřejnosti (skupina 77.2)

zobrazeno 0 - 0 / nalezeno 562648 firem

Chcete vědět víc

Ochrana proti spamovacm robotm. Odpovzte prosm na nsledujc otzku: Jak je letos rok?
Rychlý kontakt

Bisnode Česká republika, a.s.
A Siemensova 2717/4
155 00 Praha 5

  +420 274 000 800
  +420 274 000 100
  podpora@bisnode.cz

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bisnode zpracovává informace o všech podnikatelských subjektech a k nim navázaných subjektech v České a Slovenské republice, které se na podnikatelské činnosti těchto subjektů podílejí. Jedná se především, nikoliv však výlučně, o veřejně přístupná data společníků či majitelů , jednatelů, členů statutárních a kontrolních orgánů právnických osob a zveřejněná data jiných podnikatelských subjektů, kterým bylo přiděleno IČO podle právního řádu dané země. Detailní informace o zpracování jsou veřejně k dispozici na www.bisnode.cz/privacy.