Vyhledávám data...
TISKOVÉ ZPRÁVY / Papírenský a polygrafický průmysl


Oslabení koruny pomáhá firmě Centropen

13.09.2014
CENTROPEN a.s.
CENTROPEN a_s_

Firma Centropen zaznamenává v posledních letech menší zájem o své produkty, zvláště o linery a rolery. Je to způsobeno tím, že lidé stále více píší elektronicky.

U fixů je zájem konstantní. Firma se proto více snaží prosadit se v oblasti výrobků pro kreativní činnost nebo se značkovači pro průmysl. Na její výrobě se projevila také ekonomická krize, když r. 2009 produkce spadla na 60 % tržeb. Firma vlastní množství patentů, např. na fix, jenž nevyschne ani po 72 dnech, co byl otevřený. Firma dlouhodobě vyváží 70 % produkce, včetně výrobků, které nejdou do světa pod její značkou. Většina jde do zapadní Evropy, ale dostala se i do Japonska a Jižní Korey, kam dodává fixy nezabalené. V poslední době se na exportu podepsala ukrajinská krize, neboť vývoz do Ruska činí třetinu z celkového exportu. Na druhou stranu firmě pomáhá oslabení koruny.více informací o: CENTROPEN a.s.
Chcete vědět víc

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneři

GoPay Platby databáze firem

Rychlý kontakt

Bisnode Česká republika, a.s.
A Siemensova 2717/4
155 00 Praha 5

  +420 274 000 800
  +420 274 000 100
  podpora@bisnode.cz

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.